Multipoint

Jste připraveni začít rok 2022
s několika tipy na psaní newsletteru?

Za více než rok jsem se přihlásil k odběru více než 200 newsletterů. To mi umožňuje posoudit, jak dobré nebo špatné jsou některé kampaně. Pojďme rovnou k mým doporučením.

Čtu text, ne obrázky

Všechno to začíná předmětem. Co mě přiměje kliknout na váš email ve schránce plné nepřečtených zpráv? Odesílatel a předmět, to je vše. Udržujte svůj předmět krátký , přesný, relevantní pro vaši událost atd.

Za druhé, vidím spoustu dlouhých e-mailů. Je potřeba si uvědomit, že doručená pošta je nyní více než kdy jindy otevíraná na mobilních telefonech a ta je otevřená někdy ve velkém spěchu. Tak jak dlouhý má být ten email? To závisí na tom, jak často odesíláte a jaký typ obsahu nebo stránky máte.

Víte, že můžete personalizovat svůj e-mail pomocí jména a příjmení ? Příjemci jistě vědí, že je to naprogramováno počítačem. Ale když vidím oslovení, ve kterém uveden  křestní jméno, email mě více automaticky zaujme.

Zviditelněte své formuláře

Řiďte  očekávání

Pravidelné odesílání. Předvídání je jedním z nejdůležitějších faktorů zapojení při budování publika. Televizní zprávy jsou na celou hodinu. Dopravní hlášení jsou vždy ve stejnou dobu v rádiu. Webové stránky vytvářejí očekávání tím, že publikují obsah v určité dny a časy. Vyberte si vlastní frekvenci a držte se jí.

Zahltil jsi mou schránku příliš mnoha e-maily  Všechno je to opět o očekávání. My sami například posíláme newslettery pouze jednou týdně. Na vašem přihlašovacím formuláři jasně uveďte, jak často posíláte e-maily. Určitě není dobré zasílat email každý den ale vždy v určitý okamžik.

Napište si newsletter nejprve nenačisto
Pro newslettery platí mnohá pravidla, která mohu jen zdůraznit:

1. Jasné a krátké názvy
2. Zřejmá výzva k akci (pokud existuje)
3. Jeden nápad na odstavec
4. 2 nebo 3 věty na odstavec
5. Pro výčty použijte odrážky
6. černá typografie na bílém nebo světlém pozadí (většina z vás to dělá)
Podívejte se na pěkný příklad : 

Tvorba newsletteru pro PPC profits

Pozor dejte také na obrázky, mnoho uživatelů zapomíná přidat alternativní text, který se zobrazí, když jsou obrázky deaktivovány .